Budú poznať naše deti mince a bankovky?

Autor: Lubomir Zahora | 7.11.2020 o 23:05 | Karma článku: 3,74 | Prečítané:  116x

Európska centrálna banka začala testovaciu fázu pre "digitálne Euro". Všetky transakcie budú prehľadné a kontrolovateľné stlačením gombíka. Bude hotovosť minulosťou? 71 % Rakúšanov sa vyslovilo za ponechanie hotovosti.

Podľa doterajších trendov dochádza k obmedzovaniu platieb v hotovosti a zavádzaniu totálnej kontroly pomocou digitálnych platieb. Vydanie 500 eur sa zastavilo a plánujú sa stiahnuť malé euro mince. Vo väčšine európskych krajín sa stanovili hranice pri platbe v hotovosti, dôvodom je vraj pranie špinavých peňazí. Cezhraničné platby v hotovosti sú monitorované. Finančný úrad, banka, exekútor i hacker, majú možnosť nazrieť do tvojej finančnej spálne. 

Aktuálna kampaň: Digital je in, digitál zabráni kriminalite,

alebo ako moderný žobrák otŕča platobný terminál na platbu kartou,

alebo antikampaň: Hotovosť je pre babičku alebo pre zlodeja v banke, 

alebo Hotovosť je nositeľom Covid-19. Hovorkyňa WHO sa vyjadrila: My sme nehovorili, že hotovosťou sa prenáša covid-19. Používanie platobného terminálu nie je hygienickejšie ako používanie hotovosti.

Ani v banke nie sú peniaze 100 % v bezpečí. V prípade katastrof, zlyhania systému banky, krachu má banka limit výberu.

Ľudia sú za hotovosť trestaní a manipulovaní. Pri platbe v banke v hotovosti, sa každým rokom  zvyšujú "manipulačné poplatky". Sme nútení platiť bezhotovostne, hoci aj máme hotovosť pri sebe (keď napríklad zaplatím kartou 5x za mesiac, banka mi môže odpustiť mesačný poplatok)

Od roku 2019 musí každý Číňan pri uzatváraní zmluvy s mobilným operátorom absolvovať "tvárový scan".  Podľa tohto zákona má vláda pod kontrolou najaktívnejšiu časť obyvateľstva (850mil.) Na 1000 obyvateľov tam pripadá 100 inteligentných sledovacích kamier. O sledovaní platieb tam už nehovorím. Nám údajne nič nehrozí, lebo naše údaje sú chránené zákonom. Čína má byť vzorom aj u nás. Bezhotovostné platby majú pozitíva a negatíva. Nie všetci si môžu dovoliť účet v banke. Seniori z malým dôchodkom, nezamestnaní a sociálne slabší potrebujú hotovosť aby prežili. A dovolím si tvrdiť, že tieto skupiny držia v rukách to, načo sme my ostatní hrdí. Symboly Slovenska, Kriváň, dvojkríž na trojvrší, Bratislavský hrad. Hotovosť znamená anonymitu, slobodu a národnú hrdosť občanov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

O čom vypovedala Jankovská v kauze Búrka a prečo? (video)

Adam Valček o výpovediach Moniky Jankovskej.

Djokovič odmieta vakcínu. Zariadime sa, uisťuje Vajda

Bude pomáhať pri výchove talentov.


Už ste čítali?